Om oss

Sigma Academy arbetar för att du som vill satsa på utbildning ska lyckas med dina mål och utvecklas. Vi erbjuder utbildning i SFI och på grundläggande och gymnasienivå. Vår utbildningsverksamhet präglas av kvalité och flexibilitet. 

Vi organiserar din utbildning, efter dina behov, för din framtid.

Välkommen att studera hos oss!

Vi som arbetar på Sigma Academy

Lärare

Anoush Badalian
Lärare
anoush.badalian@sigmaacademy.se

Laima Andersson
Lärare
laima.andersson@sigmaacademy.se

Muna Hirsi
Lärare
muna.hirsi@sigmaacademy.se

Qamar Mohamed
Modersmålsstöd
qamar.mohamed@sigmaacademy.se

Safa Asad
Lärare
safa.asad@sigmaacademy.se

Shakar Osman
Lärare
shakar.osman@sigmaacademy.se

 

Shiva Ahmadi
Lärare
shiva.ahmadi@sigmaacademys.se

Taki Mohammad
Lärare
taki.mohammad@sigmaacademy.se

Thomas Lehnberg
Lärare
thomas.lehnberg@sigmaacademy.se 

William Kennedy
Lärare
william.kennedy@sigmaacademy.se

Yan Cui
Lärare
yan.cui@sigmaacademy.se

Administration

Jonathan Wilson
Administratör Västerås
jonathan.wilson@sigmaacademy.se
010-17 17 780
021-33 35 97

 

Rowa Alkhatib
Administratör Stockholm
rowa.alkhatib@sigmaacademy.se

 

Ledning

Irana Wilson
Skolchef/Rektor
irana.wilson@sigmaacademy.se

 

 

 

Mohamed Mohamed
Rektorsstöd/Verksamhetsansvarig
mmohamed@sigmaacademy.se