Om oss

Sigma Academy arbetar för att du som vill satsa på utbildning ska lyckas med dina mål och utvecklas. Vi erbjuder utbildning i SFI och på grundläggande och gymnasienivå. Vår utbildningsverksamhet präglas av kvalité och flexibilitet. 

Vi organiserar din utbildning, efter dina behov, för din framtid.

Välkommen att studera hos oss.

Vi som arbetar på Sigma Academy

Våra lärare

Abraham Dogan
Lärare
abraham.dogan@sigmaacademy.se

Anoush Badalian
Lärare
anoush.badalian@sigmaacademy.se

Elena Lönfeldt
Lärare
elena.lonfeldt

Laima Andersson
Lärare
laima.andersson@sigmaacademy.se

Maria Rajih
Lärare
maria.rajih@sigmaacademy.se

Moa Linqvist Eriksson
Lärarstöd
moa.eriksson@sigmaacademy.se

Muna Hirsi
Lärare
muna.hirsi@sigmaacademy.se

Qamar Mohamed
Modersmålsstöd
qamar.mohamed@sigmaacademy.se

Rowa Alkhatib 
Lärare
rowa.alkhatib@sigmaacademy.se

Safa Asad
Lärare
safa.asad@sigmaacademy.se

Shakar Osman
Lärare
shakar.osman@sigmaacademy.se

Shiva Ahmadi
Lärare
shiva.ahmadi@sigmaacademys.se

Thomas Lehnberg
Lärare
thomas.lehnberg@sigmaacademy.se 

William Kennedy
Lärare
william.kennedy@sigmaacademy.se

Administration

Jonathan Wilson
Administratör
jonathan.wilson@sigmaacademy.se
021-33 35 97

 

Ledning

Irana Wilson
Skolchef/Rektor
irana.wilson@sigmaacademy.se
076 400 60 16

 

 

 

 

Mohamed Mohamed
Rektorsstöd/Verksamhetsansvarig
mmohamed@sigmaacademy.se